سفارش تبلیغ
صبا ویژن

88/3/29
7:34 عصر

نیمه خرداد شماره 16

بدست نازی | admin در دسته

 

نیمه خرداد شماره 16            جمعه 29 خرداد ماه 1388

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آیت الله خامنه ای :

 همه باید در مقابل اغتشاش موضع‌گیری صریح کنند

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید جمال قانع :

بدانید که جبهه این نیست که در جبهه در مقابل دشمن خارجی باشی ? شما در هر کاری ? در هر پست و مقامی که هستی ? آنجا هم سنگر و جبهه است.

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

آرای قاطع مردم، بهترین پاسخ به نامه هاشمی رفسنجانی

 

تحلیل نامه ی آقای رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب از نگاه نیمه ی خرداد

  

 

اگر به دقت نامه آقای هاشمی رفسنجانی را بخوانیم، متاسفانه چیزی جز طلبکاری ایشان از نظام و رهبری و مردم به ذهنمان نمی‌رسد. البته هیچکس منکر زحمات و نقش برجسته آقای هاشمی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران نیست، اما ایشان حق ندارد انتقاد از عملکرد خود و فرزندانش را مساوی با زیر سوال رفتن انقلاب و امام بداند و در نامه‌ای اینچنین برای دیگران خط و نشان بکشد و جوری وانمود کند که نظام و انقلاب و امام زیرسوال رفته است.

 

آقای هاشمی رفسنجانی با نوشتن نامه به رهبری ، یک گام دیگر برای حذف تاریخی خود از معادلات سیاسی کشور برداشت.  وی چند روز پس از مناظره تاریخی احمدی‌نژاد و موسوی و افشای نقش موثر وی در هدایت مخالفان دولت، در نامه‌ای سرگشاده به مقام معظم رهبری، خط‌ و نشان‌های معناداری کشیده که جا دارد همه دلسوزان و علاقمندان به نظام و انقلاب آنرا به دقت مورد توجه قرار بدهند و راه را برای اقدامات بعدی ایشان ببندند.

لحن نامه وی قابل تامل و به وضوح نشان دهنده‌ی نیات ایشان است! از نکات قابل تامل نامه هاشمی رفسنجانی به رهبری، تشبیه شرایط کنونی کشور به حوادث پس از انقلاب و تشبیه احمدی‌نژاد به بنی‌صدر است!

هاشمی رفسنجانی همچنین در این نامه گوشه‌هایی از اقدامات و آرزوهای خود را برای نابودی دولت نهم برملا کرد. وی برای چندمین بار به صراحت اعتراف کرده است که مخالف روی کارآمدن مجدد دولت احمدی‌نژاد است و حتی این نکته را به رهبر انقلاب هم یادآوری کرده!

هاشمی همچنین با لحنی تهدیدآمیز نوشته است:«بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاهها مشاهده می‌کنیم!»

وی سپس مطابق معمول و با لحنی طلبکارانه، خواستار برخورد نظام و رهبری با احمدی‌نژاد شد و پیشاپیش عدم برخورد با رییس‌جمهور را به معنای عدم پیروی از نظام مقدس اسلامی تلقی کرد!

هاشمی رفسنجانی همچنین در پایان برای رهبر انقلاب خط و نشان کشیده که باید برای رفع فتنه اقدام کند!

اگر به دقت نامه آقای هاشمی رفسنجانی را بخوانیم، متاسفانه چیزی جز طلبکاری ایشان از نظام و رهبری و مردم به ذهنمان نمی‌رسد. البته هیچکس منکر زحمات و نقش برجسته آقای هاشمی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران نیست، اما ایشان حق ندارد انتقاد از عملکرد خود و فرزندانش را مساوی با زیر سوال رفتن انقلاب و امام بداند و در نامه‌ای اینچنین برای دیگران خط و نشان بکشد و جوری وانمود کند که نظام و انقلاب و امام زیرسوال رفته است.

در این شرایط همه دلسوزان باید با حضور آگاهانه خود، راه را بر هرگونه سو‌استفاده احتمالی و جنگ روانی و فشارهای پشت پرده عناصر فرصت‌طلب ببندند و مانع از قدرت‌نمایی آنها شوند.

اگر امروز آقای هاشمی رفسنجانی با شنیدن صدای احمدی‌نژاد در سیمای جمهوری اسلامی ایران عصبانی می‌شود و آنرا خلاف واقع ، خلاف شرع و قانون می‌داند، بهتر است به اتفاق فرزندان خود سری به گوشه و کنار کشور بزند و از نزدیک با خواست و اراده ملت آشنا شود!

و یقینا همین مردم هستند که با آرای قاطع خود در انتخابات، بهترین جواب را به آقای هاشمی خواهند داد. ان‌شاءالله

جا دارد که این روزها همه دوستان ، بار دیگر متن سخنرانی مقام معظم رهبری در سال 75 را بخوانند. رسالت خواص! : اگر خواص، در هنگام خودش، کاری را که لازم است، تشخیص دادند و عمل کردند، تاریخ نجات پیدا می‏کند و حسین بن علی‏ها به کربلاها کشانده نمی‏شوند.

مقام معظم رهبری در دیدار پاسداران و نیروی انتظامی 6 بهمن 1371: بعد از آن‌که اسلام، اشرافیت را قلع و قمع کرده بود، یک طبقه اشراف جدید در دنیای اسلام به وجود آمد. عناصری با نام اسلام، با سِمتها و عناوین اسلامی  پسر فلان صحابی، پسر فلان یار پیغمبر، پسر فلان خویشاوند پیغمبر. وقتی می‌گوییم فاسد شدن دستگاه از درون، یعنی این!

واکنش آیت الله یزدی به نامه هاشمی: وقتی مقام معظم رهبری در آخرین سخنرانی‌شان در روز 14 خرداد در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با صراحت همه مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کردند و امر به خودداری از درگیری و برخوردها فرمودند و تصریح کردند که اگر جایی کسانی دنبال ایجاد درگیری هستند یا خائن یا غافل هستند، دیگر چه عبارتی بالاتر از این است؟

رنجنامه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به هاشمی رفسنجانی: آقای هاشمی شما گفته‌اید «بر فرض که اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم» به راستی در طی این چهار سال از کدام فرصت برای نقد غیر منصفانه دولت استفاده نکردید؟ شما دفاع از این دولت را حرام می‌دانستید. شما در این نامه هم به صراحت «ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور ندانستید» کجا صبر کردید؟

 

 

 

 

 

پاسخ امام به استعفای میرحسین موسوی

 بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در پاسخ به استعفای میرحسین موسوی حکمی در تاریخ 15 شهریور ماه 1367 منتشر کرد‌ه‌اند. متن حکم امام (ره) به شرح ذیل است:

بسم ا... الرحمن الرحیم
جناب آقای موسوی، نخست وزیر محترم نامه استعفای شما باعث تعجب شد.
حق این بود که اگر تصمیم بدین کار داشتید، لااقل من و یا مسئولین رده بالای نظام را در جریان می گذاشتید.
در زمانی که مردم حزب ا... برای یاری اسلام فرزندان خود را به قربانگاه می برند چه وقت گله و استعفا است
شما در سنگر نخست وزیری، در چهارچوب اسلام و قانون اساسی، به خدمت خود ادامه دهید. در صورتی که نسبت به بعضی از وزرا به توافق نمی رسید، چون گذشته عمل می شود
این حق قانونی مجلس است که به هر وزیری که مایل بود رای دهد.
تعزیرات از این پس در اختیار مجمع تشخیص مصلحت است، که اگر صلاح بداند به هر میزان که مایل باشد در اختیار دولت قرار خواهد داد.
همه باید به خدا پناه بریم، و در مواقع عصبانیت دست به کارهایی نزنیم که دشمنان اسلام از آن سوء استفاده کنند.
مردم ما ازاین‌گونه مسائل در طول انقلاب زیاد دیده اند، این حرکات هیچ تاثیری در خطوط اصیل و اساسی انقلاب اسلامی ایران نخواهد داشت.
از آنجا که من به شما علاقه مندم، انشاءاللّه عندالملاقات مسائلی است که گوشزد می نمایم.
والسلام

 

 

 

دید و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

 

نماینده باید پاسخگوی اقدام غیر اخلاقی خود به مردم باشد

 

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد :بعد از تجمع یکصد نفری مردم و برخی از مسئولین دزفول  روبروی وزارت راه و ترابری ، آوایی بعد از مذاکره های صورت گرفته در جمع تجمع کنندگان از مردم و مسئولین خواست تا نتایج مذکرات به صورت محرمانه باقی بماند . ولی نشریه نماینده دراقدامی عجیب تنها بعد از گذشت سه روز از این ماجرا در  شماره ی 52 مورخ پانزده خرداد که  در نماز جمعه توزیع شد ضمن بیان جزئیات مطالب رخ داده در این تجمع ، گزارش را به گونه ای تنظیم کرده که زحمات  مردم و به ویژه آقایان حمید آستی ،غلام علی سلیم گندمی ، سید مصطفی عظیمی فر و فرهاد جاموسی  که با تحمل رنج سفر و همچنین با برخورد بد برخی از مسئولان راهی این سفر شدند نادیده گرفته شد .

 حال جدی ترین سئوال نیمه ی خرداد از نشریه نماینده اینست که: با توجه به وجود فیلم سید احمد آوایی که در تاریخ دوازدهم خرداد از تجمع کنندگان خواسته بود که مذاکرات صورت گرفته به صورت محرمانه بماند. این اقدام چه توجیهی دارد؟!

نیمه ی خرداد خواستار پاسخگویی نماینده به این اقدام غیراخلاقی می باشد.

 

 

 

 

 

 

عده ای ازکارگران فضای سبز شهرداری دزفول تجمع کردند

 

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد :  عده ای از کارگران فضای سبز شهرداری دزفول در اعتراض به نادیده گرفتن حقوق خود از سوی پیمانکار این بخش روز شنبه مقابل ساختمان شهرداری دزفول تجمع کردند. این کارگران که حدود 50 نفر بودند دراین باره اظهارداشتند که پیمانکار فضای سبز منطقه به تازگی به کار گرفته شده است و با وضع مقررات جدید مشکلاتی را برای آنان ایجاد نموده است .

آنان گفتند: پیمانکار مزبور قصد دارد وضعیت کاری کارگران قراردادی را به روزانه سه تا چهار ساعت تقلیل دهد واین درحالی است که طبق قانون کار، ساعت کار کارگران قراردادی روزانه 7 ساعت و نیم تعیین شده است.

آنان افزودند: این اقدام پیمانکار، می تواند در درازمدت و در پایان هر ماه حقوق دریافتی آنان را به شدت تحت الشعاع قرار دهد.

بنا به اظهار خبرنگار ایرنا کارگران فضای سبز منطقه یک دزفول 57 نفر می باشند که هر کدام از 5 تا 16 سال سابقه خدمت دارند .

همین گزارش حاکیست این کارگران همچنین به عدم دریافت سه ماه حقوق خود از پیمانکار قبلی معترض هستند.

 

 

 

 

 

دانشگاه جندی‌شاپور دزفول ، اولین دانشگاه جهان، مستند می‌شود

به گزارش خبرنگار هنری نیمه ی خرداد : «پژمان فخاریان» کارگردان این مستند گفت: ساخت مستند «دانشگاه جندی‌شاپور» با توجه به اینکه اولین دانشگاه جهان است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این مستند سعی می‌کنم به تمام زوایای آن بپردازم.  وی در ادامه گفت: در حال حاضر از این دانشگاه فقط چند دیوار در اطراف دزفول باقی مانده و باید فضای این دانشگاه به صورت انیمیشن بازسازی شود. ایشان تصریح کرد: برای بازسازی کامپیوتری این دانشگاه، از یک بیمارستان قدیمی در شیراز که گفته می‌شود معماری آن همانند دانشگاه جندی‌شاپور است، الگوبرداری می‌شود و مدت زمان این مستند 40 دقیقه است و تدوین و کارگردانی این کار را خودم انجام می‌دهم. پژمان فخاریان فیلم‌های «خانه سیاه شد»، «خراسان»، «جشن سده» و «عروس باران» را در کارنامه هنری خود دارد.

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* امام جمعه دزفول: پیروز انتخابات 22 خرداد ملت هوشیار ایران است. حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی پس از ریختن رای خود به صندوق شعبه مسجد رودبند دزفول  افزود: هر کسی در این انتخابات رییس جمهوری شود و مدیریت عالی کشور را در دست گیرد باید در خط امام و رهبری و پیرو آرمان های مقدس شهدای انقلاب اسلامی باشد. وی گفت: مردم ولایتمدار ایران به ندای رهبر معظم انقلاب برای حضور حداکثری لبیک گفتندو حماسه جاویدانی را خلق کردند

 

 

* هیچگونه گزارشی از تخلف انتخاباتی در دزفول ارایه نشده است . علیرضا گلداری جمعه شب در آخرین دقایق رای گیری انتخابات دهم ریاست جمهوری افزود: بازرسان و نیروهای این کمیته با سرکشی به اکثر شعب اخذ رای هیچ گونه گزارشی دال بر وجود تخلف انتخاباتی دریافت نکرده اند.

 

 

* فرماندار دزفول:حضور معنادار مردم گرمای وفاداری به انقلاب را منتشر کرد. در بیانیه

 تشکر‌آمیز غلامرضا اخوان صباغ به مردم این شهرستان آمده است: مردم آگاه با حضور با

 شکوه خود در انتخابات و آمادگی مثال‌زدنی مردم قهرمان در آغاز تابستان، گرمای وفاداری به

 امام راحل (ره)، شهدای انقلاب و رهبر معظم انقلاب را در سراسر شهرستان منتشر کرد.

وی افزود: مردم شجاع و آگاه از بدو شروع نهضت انقلاب اسلامی تاکنون همواره در

 صحنه‌های حساس وتاریخ ساز به دفاع از حریم ولایت و نظام اسلامی پرداخته‌اند و این بار نیز

 صحنه دیگری از حماسه آفریدند.

 

 

* با اعلام نتایج نهایی شمارش آرا؛68 درصد دزفولی‌ها به احمدی‌نژاد اعتماد کردند . بر اساس

 اعلام ستاد انتخابات این شهرستان، مشخص شد محمود احمدی‌نژاد 131 هزارو 862 رای

 (معادل 45/68 درصد آرای ماخوذه)، میرحسین موسوی خامنه 45 هزار و 173 رای (معادل

45/23 درصد آرای ماخوذه)، محسن رضایی میرقائد 14 هزار و 351 رای (معادل45/7 درصد

 آرا) و مهدی کروبی هزار و 236 رای (‌معادل 65 صدم درصد آرای ماخوذه) را اخذ کرده‌اند. در

 این گزارش میزان مشارکت مردم شهرستان دزفول بیش از 73 درصد اعلام شده است.

 

 

استقبال پرشور مردم دزفول شعب اخذ رای را با کمبود تعرفه روبه رو کرد. مسوول کمیته نظارت بر تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در دزفول افزود: بر اساس گزارش های دریافتی از سوی نیروهای این کمیته شمار زیادی از شعب در پی استقبال مردمی و ازدحام در پای صندوق های رای از مسوولان درخواست تعرفه
نمودند که با تدابیر مسوولان انتخابات شهرستان بلافاصله نیازهای شعب تامین شد.
"
علیرضا گلداری افزود: حضور مردم در شعب اخذ رای به ویژه با به غروب نشستن خورشید و خنک شدن هوا شور و شعف بیشتری به خود گرفته و هر لحظه بر تعداد رای دهندگان افزوده می شد. شکرالله قارم" افزود: حدود 40 شعبه در شهرستان درخواست تعرفه کرده اند که باتوجه به تجارب دوره های قبل تعرفه های مورد نیاز این شعب بلافاصله تامین شد

وی گفت: تعرفه به اندازه کافی پیش بینی شده و به محض درخواست هر یک از شعب در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 


 


 

 آیین های ویژه گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه (س) در دزفول برگزار شد. به همین

 

 مناسبت آیین جشن بزرگ کوثر ولایت در مکتب الزهرای فاطمیه دزفول با حضور جمع زیادی از

 

 شیفتگان اهل بیت (ع) شنبه شب برگزار شد.

 

 

 

با حضور جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی، کارشناسان و اساتید دانشگاه در تالار شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار گردید پیرامون چگونگی حفظ و حراست از زیست بوم های منطقه و لزوم تکثیر گونه های بومی بحث و تبادل نظر شد.
مدیر کل محیط زیست استان در این مراسم جایگاه طبیعت و محیط زیست را در دین مبین اسلام و فرهنگ ایرانی بسیار رفیع و حائز اهمیت دانست. هرمز محمودی راداذعان داشت: جای تاسف است که هیچگاه از این پتانسیل بزرگ اعتقادی و تاریخی به طور شایسته بهره برداری نشده است

 

 

 

کتابخانه عمومی در زندان دزفول راه‌اندازی می‌شود. به‌منظور ارتقای سطح آگاهی و توسعه

 فرهنگ کتابخوانی، کتابخانه عمومی در زندان دزفول راه‌اندازی می‌شود. در بازدید سرپرست

 کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول از زندان این شهر، به‌منظور ایجاد فضای مطالعاتی

 برای زندانیان، 150 جلد کتاب، 100 عدد نشریات آرشیوی و مازاد بر نیاز کتابخانه‌های عمومی

 این اداره و دفتر ثبت کتاب به کتابخانه زندان دزفول اهدا شد.

 

 

 

پرواز های رفت و برگشت دزفول -مشهد به زودی برقرار می شود. علی محمد بندرز افزود:

 این پروزاها به طور هفتگی از 31 خرداد ماه برقرار می شود. وی گفت: پروازهای مزبور به

 صورت رفت و برگشت در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام خواهد شد. بنا به

 اظهار وی در زمان حاضر از این فرودگاه در طول هفته دو روز ودر روزهای دوشنبه و پنجشنبه

 پروازهای تهران - دزفول و بالعکس دایر است.

 

 

اعتبارات آب روستایی دزفول در دولت نهم 542 درصد افزایش یافت. محمدرضا رحمتی مهر

 افزود: در دولت نهم از سال 84 لغایت 87 افزون بر 41 میلیارد و 899میلیون ریال اعتبار برای

 توسعه ، اصلاح و بهبود شبکه آب روستایی در دزفول اختصاص یافت. وی گفت: این رقم در

 سال 80 لفایت 83 بالغ بر 7 میلیارد و 726 میلیون ریال بود که مقایسه این دو رقم از رشد 542

 درصدی اعتبارات و توجه بیشتر به آب روستایی خبر می دهد.

 

 

 

... خبر ورزشی

 

مسابقه بوکس ویژه سالروز آزادی خرمشهر در دزفول برگزار شد

رییس هیات بوکس استان خوزستان گفت:برای گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر بوکسور های چهاراستان کشور در دزفول به روی رینگ می روندحسن کاووسی اظهارداشت: این مسابقات،روزهای هفتم و هشتم خرداد ماه آینده با شرکت ورزشکاران استانهای ایلام ، فارس و کهگیلویه وبویراحمد و بوکسورهای شهرستان دزفول انجام شد . وی گفت:این مسابقات درسالن"شهید مجدیان" دزفول برگزار می شود . کاووسی گفت:به همین مناسبت روزهای 11و 12خردادماه نیز یک دوره مسابقه بوکس برای ورزشکاران خوزستانی در خرمشهر برگزار کرده. 
رییس هیات بوکس خوزستان به مراحل پایانی ساخت سالن بوکس در ورزشگاه "تختی" اهواز اشاره کرد و گفت: تاکنون 90درصد ساخت این سالن خاتمه یافته است وانتظار میرود در آینده نه چندان دور شاهد بهره برداری از نخستین سالن بوکس خوزستان در اهواز باشیم .
کاووسی افزود:تاکنون بیش از چهارمیلیارد ریال صرف ساخت این سالن شده است

 

 

 

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر یک دوره مسابقات تیراندازی با کمان زنان و مردان در رشته های ریکرو و کامپوند در استان خوزستان برگزار شد .

این مسابقات که در مسافت 30 متر و با حضور 10 تیم و 51 ورزشکار در دو بخش انفرادی و تیمی زمین چمن تیراندازی با کمان خرمشهر برگزار شد، در رده بندی تیمی ریکرو مردان شهرستان شوش و تیمی زنان دزفول به برتری دست یافتند.
فدراسیون تیراندازی با کمان ، در رده بندی انفرادی ریکرو مردان ، محمدقاسم پور از هیات اهواز و امید سرتیپی زاده و نادر پاشایی از هیات دزفول به ترتیب اول تا سوم شدند.
در بخش ریکرو زنان نیز سمیرا نودعلی جولک از هیات دزفول به مقام اول دست یافت و حمیده امیری از هیات اهواز و مرضیه حسن پور از هیات دزفول دوم و سوم شدند .

 

 

 

سالن بوکس دزفول افتتاح شد. سالن بوکس دزفول واقع در ورزشگاه شهید مجدیان روز

سه شنبه طی آیینی با حضورغلامرضا اخوان صباغ معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه

 دزفول و مسوولان ورزشی و محلی گشایش یافت. سرپرست تربیت بدنی دزفول گفت: این

 سالن که جزو طرحهای سفر رییس جمهوری به استان خوزستان است با 800 میلیون ریال

 اعتبار ساخته شده است . عبدالحمید کاشی  افزود: این سالن بوکس در زمینی به مساحت

 420 متر مربع ویژه رقابتهای بوکس در منطقه بنا شده است.


88/3/15
6:20 صبح

نیمه خرداد شماره 15

بدست نازی | admin در دسته

نیمه خرداد شماره 15            جمعه 15 خرداد ماه 1388

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

امام امت ، حضرت آیت الله خامنه ای :

شروع نهضت 15 خرداد هم به برکت عاشورا بود.

 

 

شادی روح شهیدان صلوات

سردار شهید لطفعلی لطفی خلف  :

ما به جهانیان خواهیم فهماند که انقلاب ما سر چشمه ای است از خون پاک حسین(ع) و هیچوقت شکست نخواهد خورد.

 

 

زیر ذره بین ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

پانزده خرداد ، روز بذر انقلاب

یکی از نکات مهمی که حضرت امام برآن اصرار دارند و دیگران را به آن تنبّه می‌بخشند، توجه به اصل مسئله 15 خرداد و شناخت زوایای آن و روشن کردن مردم در این باره است. لذا در سال 1358، در روز 15 خرداد و در جمع مردم قم، سخنان خود را این گونه آغاز می‌کنند:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم پانزده خرداد چرا به وجود آمد؟ ‌و مبدأ وجود آن چه بود؟ و دنباله آن در سابق چه بود؟ و الآن چیست؟ و بعدها چه خواهد بود؟ 15 خرداد را کی به وجود آورد؟ و دنباله آن را کی تعقیب کرد؟ و الآن کی همان دنباله را تعقیب می‌کند؟ و پس از این امید به کیست؟ 15 خرداد برای چه مقصدی بود؟ و تاکنون برای چه مقصدی است؟ و بعدها برای چه مقصدی خواهد بود؟

15 خرداد را بشناسید؛ و مقصد 15 خرداد را بشناسید؛ و کسانی که 15 خرداد را به وجود آوردند بشناسید، و کسانی که 15 خرداد را دنبال کردند بشناسید.

حضرت امام، در موارد بسیاری به جنبه‌های اعتقادی و جایگاه دینی این قیام بزرگ اشاره دارند، و تأکیداتی که در این زمینه می‌نمایند قابل توجه است و از آن جهت که حکومت پهلوی درصدد این بود که قیام 15 خرداد به فراموشی سپرده شود، و نیز رنگ و روی مذهبی نداشته باشد لذا حضرت امام به این جنبه قیام 15 خرداد اشاره می‌فرمایند که برخی از سخنان آن حضرت را مرور می‌کنیم:

15 خرداد برای اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبدایت اسلام و راهنمایی روحانیت و همین جمعیتها که الآن اینجا هستند.... همین طبقه از افراد اسلامی بودند که برای اسلام قیام کردند و هیچ نظری جز اسلام نداشتند 15 خرداد را به وجود آوردند.

آن‌هایی که به اسلام عقیده دارند، آن‌هایی که دلشان برای قرآن می‌تپد، امروز باید فعالیت کنند. 15 خرداد برای همین بود.

پس 15 خرداد را به تبع اسلام این‌ها بوجود آوردند و به تبع اسلام این‌ها حفظ کردند و به تبع اسلام این‌ها نگهداری می‌کنند. کسانی که گمان می‌کنند غیر قدرت اسلام می‌توانست یک همچو سدّی را بشکند در خطا هستند.

قیام 15 خرداد 42

پایان بخش این نوشتار و شاید مهم‌ترین بخش آن، تأثیرات عمیق و ثمرات بزرگی است که از قیام 15 خرداد به بار نشست. و از این جویبار خونین، دریایی خروشان سربرافراشت و موجب شد مردمی آزاده و سرافراز بعد از 15 سال بر قله رفیع پیروزی بنشینند و سرمشق مظلومان و ستمدیدگان عالم گردند و با الهام از قیام عاشوراییان، به ندای امام مستضعفان پاسخ دهند و برگی زرین بر تاریخ بشریت بیفزاید که هرگز از خاطره‌ها محو و فراموش نگردد.

امام خمینی(ره) در بیان و بنان خویش، در طول سالیان قبل و بعد از انقلاب و به ویژه پس از انقلاب ،به مناسبت‌های مختلف، به زوایا و نکات بسیاری، درباره قیام 15 خرداد پرداخته‌اند. شاید بیشترین و مهمترین حادثه‌ای را که امام در سخنان و پیام‌های خود بدان پرداخته‌اند، حادثه غم‌انگیز 15 خرداد 42 باشد. این نشان از جایگاه ویژه‌ای است که نزد آن بزرگوار دارد.

 

آنچه درباره 15 خرداد در بیانات و پیام‌های حضرت امام برجستگی خاص و ویژه دارد عبارت است از:

15 خرداد، نقطه عطف

15 خرداد، مبدأ جنبش و شروع انقلاب

15 خرداد،مصیبت و لطمه به دین

15 خرداد،موهبت و باعث بیداری مردم

15 خرداد،به تبع اسلام و برای اسلام

15 خرداد،با حضور و به دستور شاه

15 خرداد،الهام از عاشورا

15 خرداد،برای دفاع از دین

15 خرداد،ننگ ملت ایران

15 خرداد،خدمت به صاحبان قدرت

15 خرداد،سند ایستادگی مردم

19 دی، 17 شهریور و 17 خرداد تداوم و ادامه 15 خرداد

بیداری جوانان و 15 خرداد

ترس رژیم از بزرگداشت 15 خرداد

15 خرداد،نشانه شکست زور

نقش اوّل برای روحانیون در 15 خرداد

جاودانگی 15 خرداد

خاستگاه قیام 15 خرداد

 

15 خرداد مصیبت و موهبت

در عین حالی که 15 خرداد مصیبت برای ما بود لکن این موهبت هم خدای تبارک و تعالی به ما عطا کرد که مردم بیدار شدند و لبیک گفتند به صدای روحانیون... بنابراین 15 خرداد در عین حالی که مصیبیت بود، لکن مبارک بود برای ملّت که منتهی شد به یک امر بزرگی و آن استقلال کشور و آزادی برای همه مملکت .

 

تشکل مردمی نیمه خرداد شهرستان دزفول

حال نشریه ی نیمه خرداد مفتخر است که با نامگذاری نام جریان و نشریه ی خود بدین نام ، گامی در راستای اهداف انقلاب اسلامی ایران برداشته و با رویکردی منصفانه و نقادانه، به تحلیل مسائل مختلف شهر می پردازد.

 ما در این نوشتار کوتاه و در حد یک مقاله و با کمک مجموعه‌ای که به نام «صحیفه امام» گردآوری شده است به گوشه‌هایی از این مهم پرداختیم. امید که اهداف انقلاب هیچگاه به فراموشی سپرده نشوند.   

 

14 خرداد ، سالروز رحلت پیر جماران و بت شکن زمان تسلیت باد

حضرت امام خمینی (ره) :

با دلی‌ آرام‌ و قلبی‌ مطمئن‌ و روحی‌ شاد و ضمیری‌ امیدوار به‌ فضل‌ خدا از خدمت‌ خواهران‌ و برادران‌ مرخص‌، و به‌ سوی‌ جایگاه‌ ابدی‌ سفر می‌کنم و به‌ دعای‌ خیر شما احتیاج‌ مبرم‌ دارم‌. و از خدای‌ رحمان‌ و رحیم‌ می‌خواهم‌ که‌ عذرم‌ را در کوتاهی‌ خدمت‌ و قصور و تقصیر بپذیرد.

من در میان شما باشم یا نباشم ، به همه ی شما وصیت و سفارش میکنم نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره ی خود به فراموشی  سپرده شوند.

 

 

دید و شنود ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تجمع 100 نفر دزفولی مقابل وزارت راه و ترابری در تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی نیمه ی خرداد : غلامعلی سلیم گندمی به همراه بیش از صد نفر از شهروندان دزفول و همچنین دزفولیهای مقیم تهران سه شنبه مقابل وزارت راه وترابری به علت تغییر مسیر آزاد راه اهواز – شوشتر – دزفول تجمع کردند.در این رابطه سلیم گندمی گفت: طبق مستندات ارائه شده مشاور وزیر قول داده قضایای روی داده و کارشکنی صورت گرفته توسط برخی مقامات استانی را بررسی نماید. در ابتدای این تجمع سلیم گندمی با قرائت بیانیه ای خواستار رسیدگی بیشتر و نظارت مسئولان ونیز بررسی مسیر کارشناسی شده ی آزادراه  که یکی از مسیرهای عبوری آن از شهرستان دزفول می باشد شد. 

همچنین برای برگزاری این تجمع عده ای از مسئولین شهری بی توجهی  و کم کاری کرده اند که نیمه ی خرداد قصد دارد اسامی و علت اقدام این  افراد را در شماره ی آتی مورد بررسی قرار دهد.

      

 

امام جمعه دزفول:

یکی از آفتهای مصرف، اشرافی گری و تجمل گرایی است

به گزارش خبرنگار فرهنگی نیمه ی خرداد : حجت الاسلام محمدعلی قاضی دزفولی  در مصلی امام علی (ع ) دزفول افزود: وقتی فردی به عنوان یک فرد با صلاحیت نامزد انتخابات ریاست جمهوری مطرح می شود باید مصلحت کشور و نظام را در نظر بگیرد و از سخنان جناحی ، گروهی و منافع فردی اجتناب و پرهیز کند. وی افزود: دشمن از یک سال قبل برای جو سازی در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایران فعالیت خود را شروع کرده لذا می خواهد که انتخاباتی نباشد و یا اگر باشد کمرنگ و بدون حضور حداکثری مردم انجام شود. وی افزود: یکی از آفتهای مصرف، اشرافی گری و تجمل گرایی است که باعث اسراف وتفریط در مصرف می شود و مقام معظم رهبری در جمله ای زیبا فرموده اند علاج اشرافی گری و اسراف و زیاده روی در گرو ساده زیستی مسوولان است.

 

فرماندار دزفول :

مردم دزفول آرای خود را در 284 شعبه اخذ رای به صندوق می‌ریزند

به گزارش خبرنگار سیاسی نیمه ی خرداد : تاکنون هیچ‌گونه تخلف انتخاباتی در دزفول گزارش نشده است .معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: 284 شعبه برای دریافت رای مردم شهرستان دزفول در دهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته ‌شده است. غلامرضا اخوان صباغ افزود: از این تعداد شعبه اخذ رای، 62 شعبه به‌صورت سیار و 222 شعبه به‌صورت ثابت خواهد بود. وی اظهارداشت: همچنین بر این اساس181 شعبه در بخش شهری و 103 شعبه نیز در بخش های روستایی مستقر خواهد شد. اخوان صباغ تصریح‌کرد: هم اینک شهرستان دزفول از هر نظر آماده برگزاری انتخابات سالم و قانون‌مند دهمین دوره ریاست جمهوری است.

 

 

مدیرعامل تعاونی گل و گیاهان دزفول:

 اعضا ‌25 میلیون تومان در اختیار شرکت گذاشتند

به گزارش خبرنگار شهری نیمه ی خرداد : مدیرعامل شرکت تعاونی گل و گیاهان زینتی دزفول با بیان اینکه ساخت پایانه گل و گیاه زینتی شهرستان تا مرحله تکمیل اسکلت و مسقف کردن سوله پیش رفته است، گفت: اعضای اتحادیه به‌ تازگی 25 میلیون تومان اعتبار برای ادامه ساخت و ساز پایانه گل و گیاه زینتی در اختیار شرکت گذاشتند. عباس‌علی محمدی اظهار داشت: پیش از این اعضای اتحادیه 60 میلیون تومان اعتبار برای ساخت پایانه پرداخت کرده‌ بودند و دولت هم 195 میلیون تومان اعتبار برای ساخت پایانه دزفول پرداخت کرده است. مدیرعامل شرکت تعاونی گل و گیاهان زینتی دزفول خاطرنشان کرد: سند زمین پایانه گل و گیاه دزفول تاکنون به نام تعاونی صادر نشده است.

 

 

 

بیانیه ی نیمه ی خرداد به مناسبت دهمین  دوره ی انتخابات ریاست جمهوری

اگر تصمیم نگیرید برایتان تصمیم می گیرند

       ماییم و نوای بی نوایی                          بسم اله اگر حریف مایی

ما جوانان حزب ا... پایتخت مقاومت ایران شهرستان دزفول مصمم هستیم ، بلوغ سیاسی و اعتقادی خود را در عرصه دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با انتخاب جناب آقای دکتر احمدی نژاد بار دیگر به اثبات برسانیم و برنامه ریزی و محاسبات ، محاسبگران اتاق نشین را تسلیم اراده های مصمم خود نمائیم . برانیم تا زد و بندهای سیاسی را تسلیم غیرت نمائیم . می توانیم زیرا تا حالا توانسته ایم. ما را یاری کنید و صدای ما را به دیگران برسانید . این فریاد عدالت خواهی است . اگر تصمیم نگیرید برایتان تصمیم می گیرند.

استان خوزستان در سال 59 دومین استان توسعه یافته کشور بوده است. در سال 67 یعنی پایان جنگ تحمیلی هفتمین استان توسعه یافته کشور بوده است در سال 72 چهاردهمین استان توسعه یافته کشور و در سال 82 بیست و ششمین استان توسعه یافته کشور بوده است. اما باید یادآوار شد باز کردن پرونده بازسازی استان خوزستان بعد از دو دهه در دولت نهم و نیز بیشترین مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت در استان خوزستان در دولت دکتر احمدی نژاد وعملکردی 2/5برابر نسبت به دولتهای قبل در دولت نهم نشان دهنده ی عملکرد دولت کریمه ی عدالت محور می باشد. از تحلیل این آمار نتیجه ای که می توان گرفت این است که عملکرد دولت سازندگی و نیز دولت اصلاح طلب زیر سؤال است و بکارگیری مجدد تفکراتی که امتحان خود را پس داده اند، در مدیریت و احقاق حقوق مردم نتیجه ای تکراری به بار خواهد آورد. اگر تصمیم نگیرید برایتان تصمیم می گیرند.در انتخابات رای دهید تا صدای عدالت خواهی و مهرورزی دولت کریمه ماندگار شود .

     من بنده ی آن دمم که ساقی گوید                       یک جام دگر و من نتوانم

 

 

 

خبرهای کوتاه  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

* مهندس ریاضی نماینده شورا در سازمان فضای سبز از تشکیل کمیته ای تحت عنوان کمیته قطع اشجار خبر داد . وی با بیان این مطلب که : با هدف صیانت و نگهداری از فضای سبز موجود در سطح شهر دزفول، تشکیل کمیته ای تحت عنوان کمیته قطع اشجار در دستور کار شهرداری دزفول است که پس از تدوین لایحه،توسط این کمیته و تصویب میزان جرایم در شورا، اجرایی خواهد شد و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

     

 

* مهندس نبوتی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر گفت: امروز با توجه به ظرفیت های اجرائی ، فنی و تخصصی که در مجموعه شهرداری دزفول وجود دارد ، این شهرداری قادر است ماهیانه حداقل 3 میلیارد تومان در شهر کار عمرانی مطلوب اجرا نماید در صورتیکه بدلیل کمبود اعتبار، در حال حاضر تنها 30 درصد از این ظرفیت استفاده میشود.

 

 

* نماینده دزفول گفت:

رویکرد هیات‌ رییسه مجلس هماهنگی با قوای دیگر بوده است .اعضای هیات رییسه در یک سال گذشته بر اساس آیین‌نامه عمل کرده‌اند.

 

* جلسه هماهنگی جهت تشکیل انجمن صنفی نشریات و پایگاههای اینترنتی دزفول برگزار شد.  پس از سالها که از عمر تشکیل سایتها و وبلاگها ی دزفولی می گذرد به همت شورای شهر و دیگر عزیزان ودوستداران دزفول سر انجام مسئولین سایتها و وبلاگهای شهرستان دزفول پس از تشکیل چند نشست تصمیم گرفته شد انجمن صنفی نشریات و پایگاههای اینترنتی دزفول تاسیس گردد. 

 

 

* وزیر بهداشت خبر داد : در استان خوزستان سه موسسه آموزش عالی پزشکی در شهرستانهای اهواز، دزفول و اروند فعالیت می‌کنند که به زودی با کسب استقلال دانشگاه‌های دزفول و اروند، سه دانشگاه علوم پزشکی موثر در ارتقای کیفیت سلامت استان، خواهیم داشت .


88/2/21
5:52 صبح

معرفی زیباترین نقاط جهان در ایران

بدست نازی | admin در دسته

سلام.

چشمه آب معدنی بادآب سورت نوعی ژئو پارک محسوب شده و در ارتفاع 1841متری از سطح
دریا در شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه قرار دارد و یکی از جاذبه های
دیدنی استان مازندران است که تا بحال تبلیغ چندانی برایش نشده است. بیشتر
کوهنوردها، طبیعت گردها و افراد محلی برای دیدنش می روند. برای دیدن این اثر ملی
باید از جاده شهمیرزاد (سمنان)- ساری به سمت کیاسر حرکت کنید و...

باز هم به کوشش آقای حمید گردان عزیز

گوشه ای از هزارو یک گوشه سرزمین زیبای پارسیان را در این آدرس ببینید.


88/2/14
8:0 عصر

آدرس جدید نیکشهر دات کام

بدست نازی | admin در دسته

سلام دوستان عزیز و گرامی لطفا جهت مطالعه مطالب نیکشهر به آدرس www.nikshahr.com مراجعه فرمایند.

با تشکر مدیر وبلاگ: رستم کریمی-نیکشهر