سفارش تبلیغ
صبا ویژن

94/10/2
10:27 صبح

پرونده کاهش نرخ سود بانکی بسته شد / وزیر اقتصاد

بدست نازی | admin در دسته

علی طیب نیا عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل قبلی و جدید بانک سپه گفت: با وجود کاهش نرخ تورم اما همچنان نرخ سود کاهش نیافته که دلیل آن نیز شرایط بازار منابع و وام دهی است؛ زیرا نیاز جامعه به نقدینگی بالا رفته و این در حالی است که اقتصاد کشور با تورم، رشد نرخ ارز و تحریم سیستم بانکی روبروست بنابراین در بازار با اضافه تقاضا مواجه ایم، به همین دلیل نمی توانیم نرخ سود را کاهش دهیم.
وی وجود موسسه های مالی غیرمتشکل و غیرمنضبط را از دیگر مشکلات اقتصاد کشور برشمرد و گفت: زمانی که تصمیم می گیریم نرخ سود را کاهش دهیم و بانک های منضبط آن را اجرا می کنند، این امر توسط بانک های غیرمنضبط رعایت نمی شود؛ به همین دلیل منابع به سمت غیرمجازها حرکت می کند.
وزیر اقتصاد به برنامه اصلاح نظام بانکی نیز اشاره کرد و گفت: باید اقداماتی انجام شود تا بانک ها بتوانند از محل پیش بینی شده و ظرفیت های بودجه مشکل کمبود سرمایه را جبران کنند؛ البته در احکام بودجه سال آینده این امر پیش بینی شده به گونه ای که می توان از مطالبات حساب ذخیره ارزی و قانون رفع موانع تولید استفاده کرد و با انتشار اوراق، همه مطالبات را به عنوان سال پایه صرف افزایش سرمایه کنیم.
طیب نیا درباره اموال مازاد بانک ها نیز گفت: بانک ها واسطه وجوه هستند و قرار نیست بنگاهداری کنند. بانک ها باید از شرایط حذف تحریم ها در سال آینده استفاده و زمینه فروش دارایی های مازاد را فراهم کنند. البته اکنون امکان آن وجود ندارد.
وزیر اقتصاد ادامه داد: شرایط اکنون به گونه ای است که از مجموع مزایده های سازمان خصوصی سازی، فقط 15 درصد موفق بوده اند؛ این امر به دلیل شرایط بازار است.
وی افزود: کارشناسان رشد اقتصادی سال آینده را حدود پنج تا 6 درصد پیش بینی کرده اند و سیستم بانکی باید از این وضعیت استفاده کند.
وزیر اقتصاد درباره بدهکاران بانکی گفت: برای مقابله با بدهکاران بدحساب باید از همه امکانات و ابزارها استفاده کنیم و بر همین اساس واحد وصول مطالبات در همه بانک ها مسئول رسیدگی به مطالبات غیرجاری شده است. بنابراین باید وصول مطالبات معوق را به صورت جدی دنبال کنیم.
طیب نیا گفت: بانک ها خط مقدم اول جنگ اقتصادی هستند و این در حالی است که هیچ فعال اقتصادی قادر نیست نرخ سود 20 تا 27 درصدی پرداخت کند؛ هزینه تجهیز منابع نیز حدود 20 تا 22 درصد است...................
وزیر اقتصاد پرونده کاهش نرخ سود بانکی را بست - خبرآنلاین
www.khabaronline.ir/.../detail/491564/Economy/macroeconomics

۱۶ ساعت پیش - وزیر اقتصاد پرونده کاهش نرخ سود بانکی را بست ... بینی شده و ظرفیت های بودجه مشکل کمبود سرمایه را جبران کنند؛ البته در احکام بودجه سال آینده این امر پیش بینی شده به ... پرونده نرخ سود بانکی در اولین شب زمستان بسته می شود؟
پرونده نرخ سود بانکی در اولین شب زمستان بسته می شود ... - ...
www.razegh.com/fa/news83799.aspx
۲ روز پیش - کاهش نرخ سود بانکی موضوعی است که هر دو هفته یک بار با فرارسیدن موعد ... پاییز هم تمام شد اما داستان دنباله دار تعیین تکلیف نرخ سود بانکی تمام نشد؛ ... رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در مورد کاهش نرخ سود عملی شود ولی هنوز ...
تصمیم‌گیری برای کاهش نرخ سود 2 هفته آینده - روزنامه ایران
iran-newspaper.com/Newspaper/MobileBlock?NewspaperBlockID...
وزیر امور اقتصادی و دارایی: درباره کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم و بازدهی ... اما زمانی که همه فکر می‌کردند پرونده کاهش نرخ سود بانکی برای مدتی بسته شده ...
وزیراقتصاد پرونده کاهش نرخ سود را بست | فیدگاه - آخرین ...
feedgah.com/news/وزیراقتصاد-پرونده-کاهش-نرخ-سود-را-بست/
وزیر اقتصاد با بیان این که در شرایط فعلی نمی توانیم نرخ سود بانکی را کاهش دهیم گفت: دلیل آن شرایط بازار منابع و ... پرونده همسرکشی در الوند با چوبه‌ دار بسته شد.
شمارش معکوس برای بسته شدن پرونده نرخ سود/آیا ... - نامه نیوز
namehnews.ir/.../شمارش-معکوس-برای-بسته-شدن-پرونده-نرخ-سودآیا-پرون...
شمارش معکوس برای بسته شدن پرونده نرخ سود/آیا پرونده ناهماهنگی ها گشوده می شود؟ ... شورای پول و اعتبار موضوع نرخ سود بانکی بررسی و احتمالا تعیین تکلیف خواهد شد. ... ابراز خرسندی داشته و آن را یکی از عوامل کاهش قیمت تسهیلات و در نتیجه افزایش ... وزیر اقتصاد که به شدت این دو موضوع را پیگیری می کند در آخرین اظهار نظر خود ...
داستان نرخ سود بانکی از آغاز تا پایان/پرونده - بورس نیوز
www.boursenews.ir/fa/.../داستان-نرخ-سود-بانکی-از-آغاز-تا-پایانپرونده
در هفته ای که گذشت نرخ سود بانکی پس از ماه ها بحث و تبادل نظر تعیین شد. ... با کنترل و کاهش نرخ تورم وزیر اقتصاد اعلام کرد که نرخ سود بانکی به تناسب نرخ تورم .... پرونده نرخ سود بانکی در حالی شب گذشته بسته شد که رئیس کل بانک مرکزی از ...
اخبار بانک، بیمه، طلا و ارز - بنکر
banker.ir/
وزیر اقتصاد با بیان این که در شرایط فعلی نمی توانیم نرخ سود بانکی را کاهش دهیم گفت: دلیل آن شرایط ... فاطمی اردکانی عضو هیأت مدیره، روح‌اله لهرابیان معاون امور پشتیبانی و مسئولان وزارت اقتصاد برگزار شد. ... پرونده دریافت کارمزدها بسته شد.
تصمیم‌گیری برای کاهش نرخ سود بانکی تا دو هفته آینده - ایران
www.ion.ir/News/24203.html
۲۲ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ایران آنلاین-تصمیم‌گیری برای کاهش نرخ سود بانکی تا دو هفته آینده : شورای ... اما زمانی که همه فکر می‌کردند پرونده کاهش نرخ سود بانکی برای مدتی بسته شده است، محمد ... درهمین زمینه وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره جلسه شورای پول و ...
فرمان وزیر برای کاهش نرخ سود بانکی - جوان
javanonline.ir/.../فرمان%20وزیر%20برای%20کاهش%20نرخ%20سود%20...
به گزارش «جوان»، این وضعیت شاید از دید بانک مرکزی به جهت کاهش نقدینگی و ... اما گویا تمام معادله‌های وزیر اقتصاد به نرخ سود بانکی ختم شده و امیدی به طرح‌های .... با بسته شدن پرونده PMD زمینه اجرای برجام آغاز شد/ دوران نقد برجام تمام شده است (۲ نظر).
الف - نرخ سود سپرده از اول آذر ۱۸ درصد می‌شود
alef.ir/vdce7v8xpjh877i.b9bj.html?308006
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در جلسه امروز صبح مدیران عامل بانک ها دولتی و خصوصی توافق شد، نرخ سود ... به گزارش الف، مهرماه بود که وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته بود: مقرر شده است بانک مرکزی با ... در همان روزها جزئیات بسته اقتصادی ۶ ماهه دوم سال توسط سه عضو کابینه .... بهترین تصمیم اقتصادی دولت همین کاهش نرخ سود بانکی بود برادر.
وزیراقتصاد پرونده کاهش نرخ سود را بست
khabarafarin.com/news/38605
۱۳ ساعت پیش - مصرف ویتامین و کاهش کوفتگی عضلانی · پرونده دریافت کارمزدها بسته شد · راهکار ... وزیر اقتصاد بالاخره آب پاکی را روی دست همه ریخت و صراحتا گفت در شرایط ... به این ترتیب باید پرونده نرخ سود بانکی را در همین اولین شب زمستان ... را جبران کنند؛ البته در احکام بودجه سال آینده این امر پیش بینی شده به گونه ای ...
اقتصاد ایران آنلاین - افزایش نرخ سود توسط بانک‌ها؛بانک ...
eghtesadeiranonline.com/vdcjoie88uqet8z.fsfu.html
وزیر امور اقتصادی و دارایی در حالی از کاهش نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی ... دید که پرونده نرخ سود که حدود یکسال است بر سر آن بحث می شود بسته خواهد شد و یا ...
کاهش نرخ سود بانکی قطعی شد | اتاق خبر
www.otaghnews.com/news/156701/کاهش-نرخ-سود-بانکی-قطعی-شد
وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان مدیریت به عنوان سه عضو اصلی شورای پول و اعتبار برای کاهش قطعی نرخ سود بانکی هم نظر شدند. ... چه زودتر بسته اقتصادی دولت، این موضوع یعنی کاهش نرخ سود بانکی خارج از نوبت ... شد، همچنین پرونده هایی در مورد بانک‌هایی که دامنه قابل قبول نرخ را اجرا نکرده اند، تشکیل شده است.
اخبار بانک
www.akhbarbank.com/
بانک‌ها و اقتصاد ملی ... تاثیر نرخ سود در توسعه صادرات از زبان دکتر صالح آبادی .... وزیر اقتصاد پرونده کاهش نرخ سود بانکی را بست/ کاهش نرخ سود منتفی شد.
تب کاهش نرخ سود فروکش کرد/ بهره بانکی از فیلتر شورا ...
boursepress.ir/.../تب-کاهش-نرخ-سود-فروکش-کرد-بهره-بانکی-از-فیلت...
۴ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کارشناسان اقتصادی در این زمینه تاکید می کنند که نرخ سود بانکی فعلی ... علی طیب نیا وزیر اقتصاد هم در نشست بسته اقتصادی نیمه دوم سال در این ... معرفی خواهند شد، همچنین پرونده هایی در مورد بانک‌هایی که دامنه قابل قبول نرخ را ...
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب | Entekhab.ir
www.entekhab.ir/
پروژه مهندسی شده ی چه جریان و دسته ای بوده است و عجیب آنکه این سخن، مورد استقبال رسانه های ... بر مثلث و مربع هم که بگوییم مخالفان به این مثلث دل بسته اند همه حدس و گمانهای توأم با بدبینی است. ..... وزیر اقتصاد پرونده کاهش نرخ سود بانکی را بست.
وزیر اقتصاد بالاخره آب پاکی را ریخت/پرونده کاهش نرخ سود ...
pajvak.com/.../وزیر-اقتصاد-بالاخره-آب-پاکی-را-ریخت-پرونده-کاهش-نر...
وزیر اقتصاد بالاخره آب پاکی را ریخت/پرونده کاهش نرخ سود بانکی بسته شد.
کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی در سال جدید - آفتاب
aftabnews.ir/vdcaaen6u49nu01.k5k4.html
وی همچنین نرخ سود عقود مبادله‌ای بانکی برای سال جدید را بین 11 تا 13 درصد و عقود مشارکتی را، ... اعلام کرد که البته سود واقعی آن پس از انجام فعالیت اقتصادی مورد نظر احراز خواهد شد. وزیر امور اقتصادی و دارایی با یادآوری اینکه در بسته سیاستی - نظارتی پولی و بانکی سال جدید، شاهد ... چرا عده‌ای از بسته‌شدن پرونده هسته‌ای عصبانی‌اند؟
وزیر اقتصاد: نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد ...
newsfile.ir/.../وزیر+اقتصاد%3A+نرخ+سود+سپرده+و+تسهیلات+بانکی+...
سلامت نیوز - Yesterday; بسته ویژه اشتغال تدوین شد اقتصاد ایران آنلاین- نشست دیروز شورای عالی ... وزیر اقتصاد: نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی کاهش می‌یابد.
بسته سیاستی - نظارتی شبکه بانکی کشور در سال 1387با ...
www.cbi.ir › خبرها و رویدادها › خبرها › 1387
بسته سیاستی - نظارتی شبکه بانکی کشور در سال 1387با رویکرد کاهش نرخ تورم ... سرفصل‌های حساب اعتبارات بانک‌ها در سال 1387 به شرح زیر معرفی می‌شود: ... بررسی توجیه اقتصادی پیشنهاد ارائه شده و احراز موجه بودن آن توسط بانک مربوطه (هیات ... 6 - 3 ـحاشیه سود عقود مشارکتی حداکثر 3 درصد تعیین می شود و بانک‌ها مجازند در جهت ...